Taksometru Pārvadājumu Nozares Darba Devēju organizācija

Taksometru Pārvadājumu Nozares Darba Devēju organizācija

 


Pirkt savu mašīnīti vai braukt ar taxi


Portālā NEXT ir interesants raksts Kas izdevigāk- uzturēt savu automašīnu vai izmantot taksometru? Iznāk ka taksometrā braukt ir izdevigāk. Tomēr nevajadzētu izmantot BOMŽ TAXI pakalpojumus, tas var izmaksāt dārgāk. Iesakām izvēlēties savu šoferīti no taxi amata cunftes meistariem, kuri ik dienas ir redzami pie Jūsu dzīvesvietas vai darba vietas un to sejas ir pazīstamas un pierastas.
Komentāri (0)  |  2013-05-27 16:13  |  Skatīts: 455x


Taksisti "cāļus skaita rudenī"


     Nekas nav jauns un nebijis. Arī patreizējais BOŽ TAXI fenomens Rīgā ir pārdzīvots citās valstīs. Rezultātā uz rudens pusi Rīga būs pilna ar "lūžņiem" un pasažieris tiks smagi maldināts par brauciena maksu. Darbaspēka tirgū parādīsies vairāk vai mazāk profesionālu taksometru vadītāju piedāvājums, jo viņi savus taksometrus būs nodzinuši.
     Pagaidām BOMŽ TAXI rullē un sacenšas, kuram būs mazāks nolīgšanas un attāluma tarifs. Maksa par dispečerdienesta pakalpojumiem samazinās kā sniegs saulē. 
...
Komentāri (0)  |  2013-05-25 05:37  |  Skatīts: 608x

Lasīt tālāk.


Tūrisma sezona sākusies


Krievija savas lietas sakārtojusi tā,ka no 1.maija līdz 13.maijam ir brīvdienas. Latvijā ir tūristu birums. Pagaidām viņi no Vecrīgas neiziet un Jūrmalā "zosu" gājienā iet salt pie jūras. Drīz sāks braukāt apkart. Mūsu ieteikums ir nesekot Lidostas taksometru kompāniju "cenņikam" 120-170 Euro līdz DAYS HOTEL ķīniešu tūristiem. Planētas  otrajā pusē turisma firmās ir parādījies uzraksts: "Nekādā gadījumā neizmantot Rīgas Lidostas taksometru firmu pakal ...
Komentāri (3)  |  2013-05-04 20:04  |  Skatīts: 948x

Lasīt tālāk.


Bomž Taxi


Rīgā saradušās daudz mazcenu taksometru kompāniju, kuras tautā sauc par BOMŽ TAXI. Lai kaimiņi nesmietos un biznesa partneri nenovēstos, Bomž taxi iesakām izmantot nakts melnumā, kad visi saldi guļ un neviens neko neredz. Daži ieekonomēti santīmi nav tā vērti lai stāvoklis sabiedrībā sāktu šķobīties. Profesionāli vadītāji Jūs apkalpos kvalitatīvāk. Vienmēr jāatceras, ka profesionālim ir savs taksometrs un sava stāvvieta. Taxi amata cunftes meistars nekad nestr ...
Komentāri (3)  |  2013-04-30 15:10  |  Skatīts: 1343x

Lasīt tālāk.


Taxi frontē bez izmaiņām


23.aprīlī Baltic Taxi organizēja taksometru firmu sapulci. Bija ieradusies apmēram 1/20 daļa Rīgas firmu. Dienas kārtībā bijja taksometru vadītāju sertifikācija un iespējas palielināt nodokļu samaksu. Idejas bija vecas un daudzkārt apmuļļātas. Kardinālu un būtisku priekšlikumu taksometru nozares biznesa vides sakārtošanai nebija. Bija aicinājums apvienoties lai "uzliktu ielāpu uz ielāpa". 
VID t ...
Komentāri (0)  |  2013-04-24 15:49  |  Skatīts: 642x

Lasīt tālāk.


Sveicam SIA Metroloģijas labratorija


Beidzot ir sagaidīta alternatīva taksometru skaitītāju verifikācijai. Dokumenti šonedēļ iesniegti. Ļoti ceram, ka verifikācija tiks veikta neatkarīgi no laika apstākļiem. Ja Vācijā verifikācija maksā 30 EURO, bet pie mums 50 EURO, tad brīvais tirgus samazinās verifikācijas izmaksas un nebūs 2 nedēļas jāgaida rindā. Cerams, ka dokumenti tiks izskatīti steidzamības kārtā.
Veiksmi SIA Metroloģijas labratorija!
Komentāri (1)  |  2013-01-12 20:12  |  Skatīts: 786x


Taksometra skaitītāja žurnāls mainās būtiski


Lai reģistrētu taksometra skaitītāja pasi uz VID vismaz 1.reizi jāņem līdzi licence. Taksometra skaitītāja žurnāls būtiski mainās, pa vecam paliek, ka tas jāizpilda katras darba dienas beigās. Tālāk seko noteikumi.

Ministru kabineta noteikumi Nr.469

Rīgā 2012.gada 3.jūlijā (prot. Nr.37 13.§)
Grozījumi Ministru kabineta 2007.gada 2.maija noteikumos Nr.282 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība

...
Komentāri (0)  |  2012-08-24 03:31  |  Skatīts: 1845x

Lasīt tālāk.


Taksometrs ar turbīnu


Taksometra skaitītājs ar “turbīnu” ir izplatīts visā pasaulē, galvenokārt tūristu "cirpšanai". "Turbīna" skaitītājam izmaina elektrisko impulsu skaitu un tāpēc Jums brauciens maksās daudz, daudz dārgāk.  Vēsturiski to pirmie Latvijā sāka lietot Rīgas Taksometru parks, bet viņi to darīja ar galvu. Tāpēc problēmu nekad nebija. Tagad situācija ir krasi mainījusies. Jaunās firmas, kurām pieredzes nav, uzskata par svētu pienākumu ieslēgt “turbīnu”. Raksturigākais piemērs ir Lidosta. Tur 2x dienā nepieciešami ir 70 taksometri, parējā laikā pietiek ar 40. Tagad tur strādā 3 firmas: Rīgas Taksometru parks, Baltic Taxi un KS Rīga Taxi. Katra uzskata par pienākumu tur turēt maksimālo taksometru skaitu. Pasažieru skaits pašsaprotamu iemeslu dēļ tikai rūk, tāpēc braucienu skaits uz 1 taksometru samazinās, bet nododamais plāns tikai aug. Taksometra vadītājs bez “turbo” nevar izdzīvot, tāpēc tas tiek slēgts iekšā pat vietējiem pēc principa- ja nu paveicas. Par ārzemju tūristiem labāk nerunāsim. Zemeslodes otrā pusē- Ķīnas tūristu birojos neiesaka izmantot Lidostas taksometru pakalpojumus. Viņi ir izmēģinājuši visas 3 firmas un brauciens no Lidostas līdz Days Hotel (VEF tilts) ir maksājis 120-170 Euro- atkarībā no firmas. Tāpēc Latvijas puses tūristu biroji par pareizāku uzskata izīrēt mašīnu un pašiem sagaidīt klientus. Maskavieši saka:”Pie mums tas maksātu 300 rubļus, bet pie jums 80 USD. Dārgi.” Un brauc ar sabiedrisko transportu. Lidostas taksometru kompānijas ir tā pārbaidījuši tūristus, ka viņi arī pilsētā taksometru neizmanto. 
...
Komentāri (0)  |  2012-07-28 18:24  |  Skatīts: 564x

Lasīt tālāk.


Jauni MK noteikumi būs spēkā 16.jūlijā.


Vakar 2012.gada 3.jūlijā MK apstiprināja  Nr.468 "Noteikumi par pasažieru pārvadāšanu ar vieglajiem taksometriem". Jāstājas spēkā 16.jūlijā.Protesti nav ņemti vērā un kļūdas nav izlabotas- bardaks turpinās. Firmām šoreiz vieglajos taksometros jānodrošina arī šo noteikumu pielikumi, tas nekas, ka 1.pielikums ir par metroloģiskajām prasībām taksometra skaitītājam. Pasažierim laikam būs interesanti ar to iepazīties. 
Komentāri (0)  |  2012-07-04 22:21  |  Skatīts: 435x


Asprātīgie nodokļu karaļi


Lai taksometros klausītos muziku, radio, diskus u.t.t. jāizņem vēl divas licences un saprotams par tām ir jāmaksā. Viena ir no AKKA/LAA , kura aizstāv autorus, bet otra ir no LAIPA, kura aizstāv izpildītājus. Vienreiz nodokļi jau ievākti no raidstacijām, disku pārdevējiem u.t.t. Sods ir "mazs" 500-3000 Ls. Taksometrs ir atdzīts par sabiedrisku vietu, jo tajā pulcējas cilvēki, laikam jau tūkstošiem kā lielveikalos un klubos. Kad cepat dabā šašliku, mēs iesakām uzmanīties:  muzika nebūs atskaņota ģimenes lokā (sabiedriska vieta, gan jau būs kāds garamgājējs) un abas augstāk minētās organizācijas ar pilnām tiesībām Jūs sodīs.Šoreiz mums mute ir ciet un tāpēc neko nekomentējam un rekomendācijas nedodam.

...
Komentāri (1)  |  2012-01-27 16:36  |  Skatīts: 659x

Lasīt tālāk.Lapa | [1] 2 [3] |